Edward Berbeć - Dawne Gończyce, Sobolew i okolice

Dawne Gończyce, Sobolew i okolice
Przejdź do treści

Menu główne:

Edward Berbeć

Dawne zdjęcia
 Edward Berbeć był wieloletnim dyrektorem POM-u w Gończycach. W 1953 roku ożenił się z Ireną Cieślańską, córką nauczyciela i kierownika (do emerytury) szkoły w Gończycach józefa Cieślańskiego. Nie wszystkie zdjęcia mogłem zeskanować, niektóre są sfotografowane, mogą się powtarzać.
 U dołu: zdjęcia sprzed II wojny światowej.
 Józef Cieślański, zanim przyszedł do Gończyc, uczył m.in. w Głoskowie. U dołu zdjęcia z tej szkoły.
Zdjęcia z II wojny światowej. U dołu.
Niektóre zdjęcia powojenne, u dołu.
 Na początku lat 30. XX w. przyszed do Gończyc uczyć Józef Cieślański. Szkoła w Gończycach powstała w 1874 roku, chociaż ziemię pod szkołę nadano już w 1868 roku. Cieślański na początku lat 50. XX w. został kierownikiem szkoły. Uczył do emerytury w 1960. U dołu szkolne zdjęcia:
 Pod koniec lat 50. XX wieku w szkole zaczęto organizować pierwsze wycieczki. U dołu kilka zdjęć.
 Na początku lat 20. XX wieku młodzież ze szkoły w Gończycach co roku na 3 maja wyjeżdżała na zlot patriotyczny na Kopiec Kościuszki do Krępy. W 1924 roku na uroczystościach uczniowie pokazali żywy obraz "Apoteoza polskości", który urządziła Zofia Czechowska. Poniżej 3 zdjęcia i strona kroniki opisująca wydarzenie.
 Na początku lat 50. XX wieku do POM-u trafił Edward Berbeć, który w latach 60. został dyrektorem. Poniżej zdjęcia z tego okresu:
U dołu osoby
Inne zdjęcia. Część się będzie powtarzać.
Kazik Paciorek
Gończyce
Dawne zdjęcia, historia, pielgrzymka, OSP, rodzinne
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego