Janek Dąbrowa - Dawne Gończyce, Sobolew i okolice

Dawne Gończyce, Sobolew i okolice
Przejdź do treści

Menu główne:

Janek Dąbrowa

Dawne zdjęcia

 Zdjęcia otrzymane od Janka Dąbrowy z Gończyc. Proszę nie używać  ich w publikacjach bez mojej zgody.

 Zdjęcie po prawej. Koło Gospodyń Wiejskich w Gończycach na dożynkach. Lata 70. XX wieku. Scena jest za obecnym sklepem spożywczym przy POM-ie. W tle budynek Gawrysiów. Na krześle siedzi p. Ziomek. Po ich budynku nie ma śladu. Rozpoznaję panie: Nazarek, Helenę Rusak, dwie Bożkowe, Balas, Łapacz, Boreczek, Łukasik, Zygadło żona "Skrzypka".

 Zdjęcie u dołu. Stoi Stasio Owczarczyk, na wozie od lewej: Mrozkowa, Helena Kostyra, prawdopodobnie stryjna Paciorkowa mama Kostyrowej, w przetaku przyniosła po pajdzie chleba na posiłek, mój Tata Bolesław Paciorek. U dołu od lewej: Szewczyk babcia Mariusza Szweda, Dąbrowa babcia Arka Dąbrowy, stryjna Paciorkowa babcia Adama Klewka, Zofia Owczarczyk starsza siostra Taty, Marianna Paciorek moja babcia. Pozostałych trzech nie poznaję, chociaż pierwsza z prawej to chyba siostra bliźniaczka Heleny Kostyra Janina Cholewa z Trojanowa.

 Lata 60. Wykopki u Kostyrów. Wóz konny to tzw. "żelaźniak". Po lewej stronie w drzewach droga do Sobolewa (w tył) a w tle żwirownia Kostyrów.

Kazik Paciorek
Gończyce
Dawne zdjęcia, historia, pielgrzymka, OSP, rodzinne
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego